Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Трапився якось мені у Фейсбуках матеріал від "Кієв опєратівний" про забруднення дорожнього покриття в місті. Сама по собі звичайна "надзвичайна" ситуація, але привернуло увагу відношення до цієї події посполитих. Справа в тому, що із спецавтомобіля витекла робоча гідравлічна рідина у достатньо значній кількості на дорожню поверхню.  Дописувачі розділились на симпатиків і антипатиків водія, але, в цілому, показали відсутність правообізнаності і правосвідомості учасників дорожнього руху, і громадян взагалі. Спробуємо розібратись, як ця ситуація виглядає з точку зору законодавства.

 
 
Наводжу оригінальний допис:
 
В чому ж полягає небезпека від даної події? Скажу просто - це замах на вбивство. Вбивство користувачів Дороги, хоч водіїв - хоч пішоходів. Пояснення прості: водій на змащеній мастилом поверхні не зможе ефективно загальмувати перед пішохідним переходом, або інший автомобіль не зможе загальмувати, і в'їде в автомобіль попереду, або пішохід послизнеться і отримає травму, або на нього здійснить наїзд автомобіль, у якого на змащеній поверхні змінився гальмівний шлях, або ще якийсь хоррор...
Негативні наслідки посполиті розуміють, але реагують по різному - від співчуття водієві-винуватцю і гнівного осуду держави до посилання на європейський досвід.
 
Чому я визначив водія евакуатора як ВИНУВАТЦЯ? Хоча він, можливо, і невинуватий у тому, що рідина пролилась на долівку. Справа в тому, що дана подія має достатньо ознак адміністративного правопорушення, і взагалі - це є адміністративне порушення, фактаж якого і правові наслідки регламентовані чинним законодавством.

1.3. Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.

1.4. Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила.

1.5. Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити підрозділ міліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

1.9. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

 

Дехто може стверджувати, це наведені загальні положення, і їх порушити неможливо. Добре, дивимось далі:

 
а) перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу;
б) бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
...
ґ) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;
д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;
е) повідомляти дорожньо-експлуатаційним організаціям або Державтоінспекції про виявлені факти створення перешкод для дорожнього руху;
є) не вчиняти дій, внаслідок яких може бути пошкоджено автомобільні дороги та їх складові, а також завдано шкоди користувачам.
 
Отже, в другому розділі ПДР прямо наведений "фактаж" події пункт 2.3.ґ), а також наведений подальший алгоритм дій учасника дорожнього руху, з вини якого сталося забруднення дорожнього покриття.
 
Фактаж розібрали. Тепер правові наслідки. "1.9. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством."
В Кодексі України про адміністративні правопорушення існує відповідна стаття:
Стаття 139. Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення.
Частина 1. Пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджено.
 
Санкції за цією статтею передбачають:
накладення штрафу на громадян у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів (340 грн) доходів громадян

або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин,

і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.) або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

 

 У випадку настання негативних наслідків застосовується друга частина цієї статті.
Частина 2. Порушення, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажів чи іншого майна.
санкції за якою більш суворі.
тягнуть за собою накладення штрафу на громадяну розмірі тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин

Ніби-то не страшне покарання, адже деякі автомобілі за день на паливо витрачають цю суму, але є два "але":
- у випадку каліцтва чи загибелі громадян настає кримінальна відповідальність за статтею 286 Карного кодексу України,
- випадку пошкоджень транспортних засобів чи дорожнього обладнання настає відповідальність за статтею 124 КУАП, що тягне за собою настання обов'язку відшкодування заподіяної шкоди. А шкода Жигулю чи Ламборджині - то вже лотерея...


З огляду на викладене, "приз глядацьких симпатій" (с) дістається цьому дописувачеві.

 

Отже, ми визначили, що дії водія-винуватця достатньо алгоритмізовані діючим Законодавством. А що ж мають робити звичайні посполиті-свідки даної пригоди?
Моє бачення:
- повідомити водієві про витік мастила (просто водій міг не знати, що його автівка забруднює покриття;
- викликати Поліцію, дочекатись приїзду патруля для надання свідчень;
- допомогти водієві позначити місце пригоди (фішки-конуси, знак аварійної зупинки), щоб убезпечити інших учасників дорожнього руху.

Комментарии   

WilliamRee
0 # WilliamRee 22.09.2023 13:16
Source:

- https://sverhestestvennoe-online.com/ssylka-kramp-21-goda.html

ссылка крамп 21 года
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать

Добавить комментарий

 


Защитный код
Обновить